3 kroki jak drukować na kopertach

jak drukować na kopertach

Drukować na kopertach może każdy. Istnieje wiele opcji drukowania. Niektóre z nich pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto skorzystać z możliwości wydrukowania na kopertach adresu, danych lub logo. Należy przy tym pamiętać o odpowiednim doborze formatu koperty, a także która z funkcji drukowania powinna być włączona na naszym urządzeniu. Poniżej znajduje się parę porad, jak poprawnie skorzystać z możliwości drukowania kopert.

Spis treści

1. Jak drukować na kopertach - na początku dobierz odpowiedni rozmiar koperty

Większość drukarek domowych posiada podajnik uniwersalny, który można dopasować do danego rozmiaru koperty. Należą do nich między innymi formaty takie jak:

  • C6 (114mm x 162mm)
  • DL (110mm x 220mm)
  • C5 (162mm x 229mm)
  • B5 (176mm x 250mm)
  • C4 (229mm x 324mm)
  • B4 (250mm x 353mm)
  • E4 (280mm x 400mm)
  • C3 (324mm x 458mm)

Najczęściej wybierany rodzaj koperty to format C5 i DL. Zmieści się w nic kolejno karta A5 i karta A4 złożona na pół. Pozostałe formaty kopert wraz z nich zastosowaniem znajdziesz w tutaj

Jeśli chcesz drukować na kopertach, zwróć uwagę, którą stroną włożysz kopertę do zasobnika. Przód kopert ma istotne znaczenie dla poprawnego wydruku. Powinien być skierowany do dołu. Odwrotnie, jeśli posiadasz drukarkę z tylnym podajnikiem. 

Drukować na kopertach

2. Dobrałeś rozmiar koperty? Ustaw urządzenie, by drukować na kopertach!

Zanim zaczniesz drukować na kopertach, najpierw sprawdź jakie parametry posiada Twoje urządzenie drukujące. Nie musisz posiadać specjalnie dedykowanej drukarki do drukowania kopert. Taką funkcję posiada większość urządzeń, w tym urządzenia wielofunkcyjne. Spośród kilku obsługiwanych nośników, wybierz ten, na którym widnieje ikona koperty

Otworzy się okno, w którym zobaczysz jakie formaty kopert możesz wydrukować na swoim urządzeniu. Kliknij przycisk opowiadający Twoim preferencjom. Załaduj kopertę do zasobnika.

jak drukować koperty strona

3. By drukować na kopertach, skorzystaj z edytora Microsoft Word

Jeżeli chcesz wydrukować adres na kopercie, po prostu ustaw w programie word wyrównanie do prawej strony, wklej go i umieść w odpowiednim miejscu. W urządzeniu drukującym upewnij się, że koperta jest poprawnie włożona, dociśnij suwak, aby koperta nie wysunęła się podczas pracy drukarki. Następnie kliknij przycisk „drukuj”.

Twoja koperta została wydrukowana. Teraz już wiesz, jak drukować na kopertach. Zapoznaj się z różnymi typami kopert i dowiedz się jak poprawnie adresować koperty.

Przewiń do góry