Jak napełnić pieczątki Modico?

Chyba nikt nie lubi, kiedy odbijana pieczątka na dokumencie jest niewyraźna lub odbija się tylko częściowo. To sygnał, że nadszedł czas uzupełnienia tuszu w pieczątce. Poniżej przedstawiamy jak w łatwy sposób można samodzielnie napełnić pieczątki Modico – znane z swojej niezawodnej pracy i prostym sposobie działania. Czego chcieć więcej, jeśli w biurze bez problemu znajdziemy wiele stresujących sytuacji.

Spis treści

pieczątki modico

Instrukcja jak uzupełnić pieczątki Modico

W celu uzupełnienia pieczątki Modico na początku należy zdjąć zaślepkę osłaniającą wkład tuszujący. Jest to ta sama część, którą zdejmujemy w celu wykonania odbicia pieczątki na danym papierze. Następnie obracamy pieczątkę. Teraz ze środka  musimy wyciągać cały mechanizm. Najlepiej użyć cienkiego przedmiotu np. pilniczek lub pesetę.

 W czasie wyciągania mechanizmu trzeba uważać, aby nie ukruszyć fragmentu obudowy pieczątki Modico. Po wyjęciu mechanizmu, ustawiamy go na stole (tutaj na spód może się przydać kawałek ręcznika papierowego). W kolejnym etapie dolewamy do każdego z otworów po kilka kropel tuszu.

pieczątki modico

O czym pamiętać po uzupełnieniu pieczątki Modico?

Po wlaniu tuszu w mechanizm pieczątki Modico należy odczekać kilka godzin, żeby tusz odpowiednio wsiąkł w cartridge tuszujący i warstwę gumy – są to kluczowe części pozostawiające odbicie na danym dokumencie. W celu przyspieszenia tego procesu pieczątkę warto ustawić w ciepłym miejscu, np. w pobliżu grzejnika.

Bardzo ważne, by zwrócić uwagę na skład pieczątki, ponieważ  w zależności od zastosowanej technologii mogą się one mocno różnić. Uzupełnienie pieczątki tuszem nieodpowiedniej frakcji może spowodować jej uszkodzenie. Dlatego pieczątki Modico najlepiej uzupełniać dedykowanym tuszem od producenta.

Dlaczego warto wybrać pieczątki Modico?

pieczatki lekarz
pieczątki Modico 3

Pieczątki Modico cieszą jakością i niezawodną pracą swoich produktów. Na komfort użytkowania wpływa ergonomiczny kształt każdej pieczątki. Materiały, z których powstają są przyjemne w dotyku, co z kolei wpływa na ich dłuższą, płynniejszą pracę. 

Do niewątpliwych zalet pieczątki Modico należy prostota użytkowania oraz szybkie i łatwe uzupełnienie tuszu. Demontaż nie jest skomplikowany, napełnienie tuszem przebiega bardzo sprawnie, a wysoka jakość samego tuszu pozwala odbić 5 razy więcej niż tradycyjny automat!

Przewiń do góry