Malowanie na szkle – jakie markery wybrać?

malowanie na szkle 1

Malowanie na szkle jest już znane od dawna i ma wielu zwolenników – począwszy od właścicieli kawiarenek i restauracji, przez artystyczne dusze, które mogą dać wreszcie upust swojej wyobraźni, aż po małe brzdące, którym rodzice szukają twórczego zajęcia w domu. Można malować farbami witrażowymi, ale jeśli nie lubisz pochlapać sobie rąk, to warto wybrać kolorowe markery kredowe. Wokół pozostanie czysto, a Ty i Twoje dzieci będziecie równie mnóstwo uciechy. Które markery będą najlepsze? Czytaj dalej.

Spis treści

Jeden marker – wiele możliwości

Markerami kredowymi można malować i pisać po gładkiej powierzchni. Dlatego są doskonałe do malowania po szkle. W środku markera znajduje się płyn kredowy, który rozprowadza się szkle, plastiku lub każdej innej niechropowatej powierzchni. Możesz pomalować nim po szkle okna, w witrynie Twojego sklepu czy pomalować specjalną szybkę w ramce, którą Twoje dziecko z dumą powiesi w dużym pokoju. Nadają się także do pisania po czarnej tablicy, np. na potykaczu reklamowym.

Markery kredowe będą idealne na początek przygody malowania po szkle. Jeśli się trochę pomylisz lub twój rysunek będzie według Ciebie wymagał poprawek, to zawsze możesz go zmyć lub zetrzeć jego część. Markery kredowe są zmywalne. Nie zarażaj się od razu. Niemniej, pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. W szczególności warto to powtarzać tym najmłodszym.

To jaki masz plan na Twoje okno lub szybkę? Gotowy na malowanie po szkle?

malowanie na szkle 3

Malowanie po szkle dwiema końcówkami

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele kolorowych markerów kredowych. Niektóre z nich mają dwie końcówki. Pozwala to dobrać odpowiednią grubość linii dla naszego rysunku. Czy chcesz zaznaczyć cień, gdy Twoje dziecko rysuje wiszącą na gałęzi małpkę z długim i cienkim ogonem? Obrazek stanie się bardziej realistyczny i ciekawszy. Każdy detal może mieć znaczenie, wiec dwie końcówki markerów kredowych są bardzo przydatne.

Cienka końcówka będzie niezastąpiona przy bardziej precyzyjnych napisach czy obrazkach. Jeśli szklana ramka jest niewielka, to łatwiej malować na szkle kontury cienkim markerem. Potem można szybciej  pokolorować środek lub tło grubszą końcówką markera kredowego

malowanie na szkle 4

Ciekawy efekt uzyskamy również, kiedy kontury i szczegółowe rysy postaci namalujemy markerem kredowym, a resztę wypełnimy farbą witrażową. Łączenie ze sobą różnych technik pozwoli stworzyć unikatowy obrazek, który z pewnością będzie widoczny z daleka. To także ciekawa propozycja na stworzenie spersonalizowanego prezentu dla bliskiej osoby, np. na Dzień Matki lub Dzień Ojca. Który rodzic nie ucieszyłby się z ozdobnego obrazka z życzeniami specjalnie dla niego?

Możesz też korzystać z wacików, patyczków, wykałaczek – jeśli w zabawie biorą udział dzieci, to oczywiście pod kontrolą rodziców – przydadzą się dodawania kropek, wydłużania linii czy delikatnego wytarcia nadmiaru farbki. Za pomocą patyczka możesz mieszać nieco barwy markerów kredowych, nie dotykając ze sobą różnych kolorowych końcówek pisaka. 

malowanie na szkle

Siła koloru to moc przyciągania

Jaki zatem wybrać marker kredowy? Przede wszystkim dobierz kilka intensywnych kolorów. Są tańsze od zwykłych markerów, więc możesz spokojnie eksperymentować z kilkoma naraz. Dwie końcówki pomogą oddać wrażenie głębi.

Do malowania po szkle możesz łączyć ze sobą kontrastujące barwy markerów kredowych. Pamiętaj, że każdy kolor odzwierciedla też jakąś emocje i coś symbolizuje:

  • żółty to radość, energię,
  • zielony to nadzieja, harmonia i spokój,
  • czerwony to siła oraz miłość, 
  • czarny to profesjonalizm i powaga
  • pomarańczowy to bezpieczeństwo, i energia
  • niebieski wiąże się z pozytywnymi myślami i wiernością.

Atutami malowania po szkle markerami kredowymi są: oszczędność czasu, ekonomiczność, łatwość w nanoszeniu poprawek i zdecydowanie szybsze uzupełnianie tła bez chlapania na boki farbą. Kolory są bardziej intensywne. Można nimi malować po każdej gładkiej powierzchni, dzięki czemu markery kredowe mają szerokie zastosowanie. 

Przewiń do góry