Papier marki POL – różnice pomiędzy papierem POLspeed, POLlux i POLjet

papier pol

Papier marki POL to od lat symbol jakości i zaufania oraz wybór nr 1 w polskich biurach i domach. Flagowy papier do drukarki tej marki, POLspeed, zamknięty w charakterystycznym, biało-czerwonym opakowaniu, znany jest już na rynku od 30 lat. W ofercie tej marki znajdują się jednak jeszcze inne typy papieru do drukarek i ksero, a mianowicie papier POLlux i POLjet. Czym różnią się poszczególne rodzaje papieru marki POL, jakie jest ich przeznaczenie i zastosowanie oraz który z nich wybrać? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Spis treści

Marka POL – wiodący producent papieru do drukarki w Polsce

Pochodząca z Kwidzynia marka POL od lat cieszy się niekwestionowanym uznaniem na polskim rynku, a jej artykuły obecne są w wielu firmach, urzędach, placówkach edukacyjnych i domach. To, co sprawia, że jest ona tak popularna i ceniona, to fakt, że cechuje ją niezawodność i wysoka jakość.

Produkty marki POL wytwarzane są w Polsce, co pozwala zachować pełną kontrolę na każdym etapem produkcji i zagwarantować najwyższe standardy jakości. Konsumenci wybierają tę markę również ze względu na jej wartości firma POL stawia na ekologiczne rozwiązania i wspiera organizacje charytatywne.

POLspeed, POLlux i POLjet – czym różnią się linie papieru do drukarki POL?

W ofercie marki POL dostępne są takie produkty jak papier POLspeed, POLlux i POLjet. Poniżej prezentujemy charakterystykę każdego rodzaju papieru do drukowania oraz omawiamy występujące pomiędzy nimi różnice.

papier pol

1. Papier do drukarki POLspeed

POLspeed to najpopularniejszy typ papieru do drukarki i ksero marki POL, charakteryzujący się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Spośród 3 wymienionych rodzajów papieru tej marki, ten stanowi wariant najbardziej ekonomiczny, zapewniający przy tym dobrą jakość wydruku. POLspeed idealnie sprawdza się w codziennym użytku w biurach i domach i znajduje zastosowanie w placówkach oświatowych oraz urzędach.

Posiada najniższy współczynnik bieli spośród pozostałych linii, ponieważ jego głównym zadaniem jest zapewnienie szybkiego i pozbawionego zacięć drukowania. Stanowi on najlepszy wybór dla osób potrzebujących papieru do druku wysokonakładowego czy korespondencji seryjnej. Z uwagi na fakt, że spełnia normy ISO 9706, nadaje się również do sporządzania dokumentacji archiwalnej, przechowywanej wieczyście.

papier pol

2. Papier do drukowania POLlux

Papier POLlux stanowi kompromis pomiędzy papierem POLspeed a POLjet, ponieważ jego współczynnik bieli i cena plasują się pośrodku. Jest to idealny wybór dla klientów oczekujących bardziej estetycznego wydruku, na przykład na potrzeby sporządzania oficjalnych pism czy ulotek informacyjnych na targi. Dzięki podwyższonej białości zapewnia wyższą jakość wydruku i lepsze odwzorowanie kolorów.

Oprócz tego doskonale sprawdza się też w wydrukach zwykłych dokumentów i korespondencji wewnętrznej. Z uwagi na swoją trwałość, nadaje się także do sporządzania dokumentów archiwalnych.

Papier POLlux znajduje zastosowanie w wielu miejscach w domach, firmach, urzędach i innych instytucjach. Jest to produkt, który cechuje się uniwersalnością i szeroką gamą zastosowań biurowych.

3. Papier do wydruków POLjet

Papier POLjet to najbardziej prestiżowy typ papieru marki POL. Charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem bieli, a co za tym idzie najlepszym odwzorowaniem kolorów. Z tego względu idealnie nadaje się do wymagających wydruków kolorowych, takich jak między innymi broszury, ulotki, plakaty, raporty czy inne materiały marketingowe.

Papier ten stanowi doskonały wybór dla klientów, dla których kluczowe znaczenie ma estetyka na przykład dla przedsiębiorców, grafików i innych twórców.

Papier do drukarki POLjet cechuje się najwyższą jakością wydruku, zapewnia druk wolny od zacięć i idealne podkreślenie barw.

Ponadto jest przyjazny dla środowiska i niezwykle trwały. Występuje w dwóch gramaturach: 80g/m2 oraz w grubszej wersji 90g/m2.

papier pol papier do kolorowego wydruku

Który papier do drukarki marki POL wybrać? Podsumowanie

Wybór najlepszego papieru marki POL będzie zależał od indywidualnych potrzeb danej osoby. Jeśli zależy Ci na ekonomicznym rozwiązaniu i potrzebujesz papieru do druku dużej ilości dokumentów, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wybór papieru POLspeed.

Jeżeli z kolei potrzebujesz papieru o szerokiej gamie zastosowań i wyższym współczynniku bieli, wybierz papier POLlux, stanowiący kompromis pomiędzy trzema omawianymi rodzajami papieru.

Klientom, którym szczególnie zależy na estetyce i intensywności kolorów i którzy potrzebują papieru do wydruku wymagających materiałów marketingowych, polecamy z kolei papier do drukarki POLjet, spełniający nawet najwyższe oczekiwania.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze papieru idealnego do Twoich potrzeb i wymagań drukarki oraz innych produktów z naszego sklepu, nasi konsultanci są po to, by Ci pomóc.

Zdjęcia: źródło Freepic, Autorzy: Jan Kowalski, Anna Kowalska

Przewiń do góry