5 funkcji drukarki, które odmienią Twoją pracę!

5 funkcji drukarki

Drukarki są nieodłącznym elementem współczesnego biura, ale ich rola wykracza daleko poza prostą czynność drukowania. Nowoczesne urządzenia są wielofunkcyjne i oferują szereg udogodnień, które znacząco usprawniają pracę w każdym przedsiębiorstwie. W dzisiejszym artykule skoncentrujemy się na pięciu wyjątkowo przydatnych funkcjach drukarek, które sprawiają, że są one niezastąpionymi narzędziami zarówno w biurach, jak i w domowym zaciszu. Dowiedz się, jak jeszcze wykorzystać ich potencjał, aby zarządzanie dokumentacją i plikami w Twojej pracy i domu było znacznie bardziej sprawne i efektywne. 

 

Spis treści

Skanowanie, kopiowanie, a nawet wysyłanie faksów – urządzenia wielofunkcyjne

Dzięki postępowi technologicznemu drukarki stały się dużo bardziej zaawansowane i wszechstronne. Obecnie są to urządzenia o wielu różnych możliwościach zastosowania, wspierające nie tylko pracę w biurze, ale i organizację w domu. Nie tylko pozwalają drukować dokumenty i pliki w wysokiej jakości, ale także je skanować i kopiować. Funkcja skanera i ksero to jednak nie wszystko, gdyż wiele drukarek wyposażonych jest także we wbudowany faks, umożliwiający wysyłanie dokumentów na odległość w tradycyjny, choć coraz rzadziej stosowany sposób. Wszystkie te funkcjonalności dostępne są w jednym, kompaktowym urządzeniu, co sprawia, że drukarka z pewnością stanowi warty inwestycji element wyposażenia.

Drukarka

Niezwykła wygoda dzięki drukowaniu bezprzewodowemu

Drukarki bezprzewodowe umożliwiają wygodne drukowanie z wielu różnych urządzeń. Możemy z nich korzystać, używając komputerów, smartfonów, czy też tabletów. To nie tylko oszczędza czas, ale także eliminuje potrzebę uruchamiania dodatkowych sprzętów czy szukania kabli. Drukarki z Wi-fi są niezastąpione przede wszystkim w biurach, w których z jednego urządzenia korzysta wiele osób. Pozwalają uniknąć niedogodności związanych z potrzebą przepinania kabli czy chodzenia po pomieszczeniach. Drukarka bezprzewodowa umożliwia również lepszą organizację przestrzeni i oszczędność miejsca, gdyż nie wymaga bezpośredniego umieszczenia jej obok komputera. Dzięki opcji łączenia z siecią Wi-fi można ją ustawić w zupełnie innym pokoju. To z kolei pozwala zachować więcej miejsca roboczego na blacie biurka.

Szybkość i wydajność druku

Drukarki nowej generacji charakteryzują się nie tylko wysoką jakością druku, ale także imponującą szybkością działania. Urządzenia te są w stanie wydrukować duże ilości dokumentów i plików w krótkim czasie. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych projektów, w których tempo pracy jest kluczowe. Oprócz szybkości nowoczesne drukarki zapewniają również wyjątkową wydajność. Drukują więcej stron na jednym wkładzie atramentu czy toneru, co znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia. Efektywność sprzętu jest istotnym czynnikiem, zwłaszcza dla tych firm i organizacji, które drukują duże ilości dokumentów na co dzień. 

Komfort i oszczędność czasu, dzięki funkcji Duplex i podajnikowi ADF

Funkcja Duplex obecna w wielu urządzeniach pozwala na automatyczne, dwustronne drukowanie, które nie tylko oszczędza papier, ale również sprzyja ochronie środowiska. Przede wszystkim jednak możliwość ta stanowi ogromne udogodnienie dla użytkownika, który nie traci czasu na ręczne obracanie stron. Podajnik ADF z kolei to mechanizm umożliwiający automatyczne przesuwanie wielu arkuszy papieru do skanowania lub kopiowania, bez konieczności ręcznego umieszczania każdej strony. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna przy obsłudze wielostronicowych dokumentów. Drukarka wyposażona w ten system stanowi nieocenioną pomoc w każdej firmie skanującej lub kserującej sterty tekstów i dokumentów. 

drukarka wielofunkcyjna

Skanowanie do e-maila, drukowanie z chmury i inne funkcje

Drukarki wielofunkcyjne oferują wiele udogodnień, w tym skanowanie dokumentów bezpośrednio do naszego e-maila. Wystarczy umieścić dokument w podajniku, wybrać opcję skanowania do e-maila i wysłać. Dodatkowo możemy również korzystać z funkcji drukowania bezpośrednio z chmury, na przykład z dysku Google. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do naszych plików i nie musimy ich każdorazowo pobierać na urządzenie. Warto również wspomnieć o innej funkcjonalności, jaką jest tworzenie plików PDF. Dzięki drukarkom nowej generacji możemy wykonywać wiele zadań na raz w krótszym czasie, zwiększając naszą efektywność. 

Nowoczesne drukarki oferują wiele funkcji, które znacznie ułatwiają pracę i oszczędzają czas. Dzięki nim możemy nie tylko drukować dokumenty, ale także tworzyć ich kopie, skanować, wysyłać faksy czy korzystać z udogodnień funkcji bezprzewodowych. Niektóre firmy, w tym tusztusz.pl, mają w swojej ofercie leasing drukarek, pozwalający na znaczne obniżenie kosztów początkowych. Dzięki tej możliwości przedsiębiorstwa mają szansę korzystać z najnowocześniejszego sprzętu bez konieczności jego zakupu. Co więcej, w ramach umowy leasingowej, firmy otrzymują wsparcie techniczne i regularne aktualizacje sprzętu. To z kolei przekłada się na stałą gotowość do obsługi nowoczesnych potrzeb biurowych firm oraz większą efektywność pracy.

 
Przewiń do góry