Pomysły na własnoręczny prezent dla mamy i taty

prezent dla mamy

Jeśli wciąż zastanawiasz się, co podarować swoich ukochanym rodzicom z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, to weź sobie do serca naszą radę – najlepszy prezent dla mamy i taty to ten, który wykonasz samodzielnie! Poznaj nasze pomysły, co możesz własnoręcznie i bez większych wydatków zrobić dla swoich rodziców.

Spis treści

1. Prezent dla mamy i taty – Laurka prosto z serca

Nie, to nie są żarty. Choć laurka wydaje się trywialna, to prawda jest taka, że zawsze sprawia ogromną radość. Wiek nie odgrywa tutaj większej roli – nawet dorosła osoba może zrobić przepiękną laurkę dla kogoś, kogo bardzo docenia i kocha. Przede wszystkim ma ona pokazać Twoje uczucia do drugiej osoby. Jest także uroczym gestem, który podkreśla silną więź między dwojgiem ludzi.

Wystarczy ozdobna kartka, kolorowy papier, markery lub cienkopisy. Pozostaje kwestia Twojej wyobraźni: możesz wykleić coś na kartce, namalować farbami, kredkami, pastelami jakiś symboliczny obrazek lub napisać piękne życzenia czy wiersz. Co chcesz ważnego przekazać?

Pamiętaj, żeby wymienić lub w jakiś szczególny sposób zaznaczyć cechy Twojej mamy lub taty, które uważasz za wyjątkowe. Może to być zaradność, troskliwość lub poczucie, że zawsze możesz im ufać czy na nich polegać. Rodzice starają się najlepiej jak umieją, a wychowanie to nie lada zadanie!

Pokaż im, że ich rozumiesz i doceniasz ich codzienną pracę.

prezent dla mamy i taty

2. Prezent dla mamy i taty – obrazek na szkle

Pomyśl przez chwilę o tym, co opowiadała Ci Twoja mama lub tata o swoim dzieciństwie? Może mają jakieś wyjątkowe wspomnienie, do którego chętnie wracają: miejsce, wspólną zabawę, widok, rodzinna wycieczka nad morze lub w góry?

A może to jakieś konkretne zdanie?

Przy pomocy markera kredowego  i farb witrażowych możesz wykonać na szkle obrazek, który będzie odzwierciedlał to małe wspomnienie – ile razy spojrzy na szklany obrazek, to obudzi je w swojej pamięci. Taki prezent dla taty lub mamy przyniesie ze sobą dużo ciepłych uczuć.

Szklany obrazek można powiesić na ścianie lub postawić na komodzie. Markerami zaznacz kontury, a farbami wypełnij środek i tło obrazka. Stanie się dzięki temu widoczny z każdego miejsca.

prezent dla mamy rodziców

3. Prezent dla mamy i taty – ozdobna szkatułka w kształcie serca

Żeby wykonać ozdobna szkatułka w kształcie serca potrzebne Ci będą następujące przybory:

  • pudełko w kształcie serca – może być gładkie. Jeśli szykujesz prezent dla taty, możesz wybrać inny kształt.
  • klej
  • kolorowe, błyszczące cekiny

Metoda wykonania szkatułki jest bardzo prosta. Musisz jedynie posmarować boczki oraz wieczko pudełka klejem,  a następnie przykleić do jego powierzchni cekiny.

Ten prezent dla mamy lub taty polecamy do zrobienia najmłodszym. Można poprosić o pomoc brata lub siostrę, lub jednego z rodziców. Szkatułka przyda się na biżuterię lub małe przybory

Przewiń do góry