Czym się różnią koszulki krystaliczne i groszkowe?

Spis treści

Koszulki groszkowe a krystaliczne

Są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego biura. Spełniają liczne funkcje. Zabezpieczają dokumenty, są łatwym sposobem na umieszczenie i posegregowanie papierów w segregatorach, stanowią oprawę dla informacji wywieszanych na tablicach. Przydatne podczas konferencji, prezentacji, tworzenia katalogów. Dostępne są różne rodzaje koszulek na dokumenty. Czym się różnią? Które wybrać: koszulki groszkowe czy krystaliczne?

Koszulki groszkowe a krystaliczne różnica

blank

Koszulki groszkowe to te matowe. W zależności od producenta mają różną strukturę. To co je łączy to matowość. Natomiast koszulki krystaliczne są gładkie i przeźroczyste. 

Które są lepsze? To zależy od przeznaczenia koszulek. W często używanych segregatorach dobrze sprawdza się koszulka groszkowa a krystaliczna do różnego rodzaju prezentacji i często kserowanych, skanowanych  dokumentów.

Koszulka groszkowa co to znaczy?

Koszulki groszkowe mają nierówną strukturę, nie są na nich widoczne odciski palców i zarysowania. Świetnie sprawdzają się do przechowywania dokumentów w segregatorach. Dzięki matowej powierzchni łatwo się z nimi pracuje, przekładając jedną za drugą. 

Zaletą koszulek groszkowych jest antyrefleksyjna powłoka. Sprawdzają się na tablicach ogłoszeń, zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Wśród nich są różne rodzaje koszulek na dokumenty, począwszy od ich grubości, przez format, po rodzaj otwierania. W ofercie są standardowe koszulki oraz koszulki otwierane z boku z klapką. Poza tym pionowe i poziome. O standardowej grubości folii do segregatorów i specjalne do katalogów.

blank

Koszulka krystaliczna co to znaczy?

blank

Nie tylko koszulki groszkowe maję wiele zalet. W starciu koszulka groszkowa a krystaliczna, w zależności od zadania, wygrać może ta druga. Koszulki krystaliczne mają gładką powierzchnię. Są idealnie przeźroczyste, co przekłada się na możliwość wykonania ksero, skanu bez wyciągania dokumentu z koszulki. Poza tym stanowią gustowną oprawę dla różnego rodzaju dokumentów, które są elementem spotkań biznesowych. Dostępne są w różnych formatach i kolorach, co zwiększa ich atrakcyjność. Zaś jeśli chodzi o grubość koszulek na dokumenty tego typu to są dostępne cieńsze i grubsze. Jednym słowem krystaliczne koszulki biurowe rodzaje- to szereg opcji do wyboru. W ofercie są też koszulki wysokokrystaliczne, które świetnie sprawdzają się w pracy z rzutnikiem. 

Efektownym uzupełnieniem katalogów, ofert są kolorowe przeźroczyste koszulki. To też dobry pomysł na przechowywanie dokumentów różnego rodzaju. Kolory zdecydowanie ułatwiają znalezienie poszukiwanego dokumentu. Poza wymienionymi zaletami koszulki krystaliczne mają jeszcze jedną, łatwo się je czyści z markera. 

Które najlepiej sprawdzą się w biurze: koszulki groszkowe czy krystaliczne? Praktycznie w każdym biurze przydają się i jedne, i drugie. 

Przewiń do góry