Wyprawka na nowy rok szkolny – poradnik last minute

nowy rok szkolny wyprawka 1

Zbliża się potwora, ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Z nowym rokiem szkolnym przychodzi pewnie sporo stresu czy wszystko przygotowane. Jeśli jeszcze żyjesz latem i właśnie sobie przypominasz, że plecak wciąż jest pusty, to przeczytaj nasz poradnik last minute dla wyprawki szkolnej – Tusztusz Cię spakuje!

Spis treści

Wyprawka szkolna – lista

Na początku weź kartkę papieru i zrób sobie listę najpotrzebniejszych rzeczy, które będziesz zabierać ze sobą do szkoły każdego dnia. Możesz się znaleźć w trzech sytuacjach: to pierwszy rok w szkole Twojego dziecka, jesteś uczniem szkoły podstawowej lub zaczynasz kolejny rok w klasie szkoły średniej. 

Zasada jest dosyć prosta. Im niższa klasa, tym potrzeba więcej akcesoriów na korzyść cieńszych i mniejszych zeszytów. Z kolei w wyższych klasach potrzebne staną przybory do pisania oraz zakreślania. Szykując się do matury, dobrze mieć przy sobie grubszy zeszyt w formacie A4, w którym notatki staną się bardziej przejrzyste.

Dla ułatwienia podajemy listę akcesoriów szkolnych, w które warto się zaopatrzyć przed 1 września:

Ostatnie tygodnie sierpnia przed nowym rokiem szkolnym to również dobry czas na przejrzenie zeszłorocznych przyborów. Być może kończy się zeszyt lub zamek w piórnik woła o pomstę do nieba. A nuż trafi się jeszcze kilka sprawnych, niewysuszonych długopisów, które przydadzą się na początek. Niemniej już teraz warto dokupić parę na zapas.

nowy rok szkolny wyprawka 2

Szkolne notatki do wyprawki

Kiedy już przejrzysz zeszłoroczne zeszyty, przekażesz następnym rocznikom stare podręczniki i zbierzesz informacje, co przygotować na pierwszy tydzień w nowym roku szkolnym, to zapakuj przed lekcją skoroszyty i notatniki. To bardzo przydatne dodatki. Wiemy, że trudno o tym teraz mówić na głos, ale kartkówki i wypracowania na lekcji będą mieć mieć miejsce. Dlatego warto mieć pod ręką notatnik z kartkami. Mniej stresu i chaosu, i chodzenia po klasie w poszukiwaniu pustej kartki.

Z kolei skoroszyt (wpinany, zciskany, standardowy) sprawdzi  się na dodatkowe notatki lub kserówki z zajęć. Czasami trzeba coś rozpisać, np. listę tematów do wyboru, daty projektów czy prezentacji, ważną informację do przekazania rodzicom.

W naszej ofercie znajdziesz także kołonotatniki – z nich wystarczy wyrwać pojedynczą kartkę przez pracą klasową, np. w formie wypracowania. Przyda się także na szybką burzę mózgów podczas pracy  w grupach.

nowy rok szkolny wyprawka 3

Warto też mieć przy sobie jeszcze jeden znany zeszyt. Brudnopis. Nim zaczniesz przelewać swoje pomysły i obliczenia na papier, to najpierw lepiej to przećwiczyć na czymś, na czym możesz skreślać, poprawiać i zmieniać koncepcje.

Brudnopis pozwoli Ci upewnić, że Twoje wyliczenia są poprawne, a także że zbudowane zdania i argumentacje nie zawierają żadnych rażących błędów.

To również dobre miejsce na tworzenie konspektu pracy. 

Nowy rok szkolny dla pierwszaków

Jeżeli Twoje dziecko rozpoczyna swoją edukację, to z pewnością trzeba będzie zebrać większość przyborów podanych w powyższej liście.

W pierwszych klasach choć akcesoriów jest sporo, to jednak zeszyty nie muszą mieć dużych formatów i wiele kartkę. Lepiej dokupić kilka mniejszych zeszytów i mieć je na zapas. Dziecko nie powinno obciążać delikatnego kręgosłupa. W niższych klasach odbywa się też więcej zajęć plastycznych, a one także będą lądować w tornistrze. Warto o tym pamiętać.

nowy rok szkolny wyprawka 5

Możesz za to dobrać kilka przyborów do dekorowania. Będzie czas na to, by ozdobić swoje notatki. Są to także dodatkowe ćwiczenia manualne, dzięki którym dziecko kształtuje umiejętność pisania oraz rysowania. Ćwiczy również dbałość o szczegóły. W Tusztusz.pl znajdziesz różne dodatki do dekoracji pracy plastycznej, np. kreatywne druciki do rękodzieła lub klej z brokatem.

Spakuj się z Tusztuszem już dziś i ciesz resztą wakacji bez martwienia o wyprawkę na nowy rok szkolny. Życzymy samych sukcesów i połamania piór!

Przewiń do góry