Które korektory najlepiej się sprawdzają?

Spis treści

Korektor w Taśmie czy w płynie?

Korektor w taśmie, czyli tzw. myszka, w płynie zamknięty piórze, a może z pędzelkiem? Co wybrać? Czym różnią się poszczególne rodzaje korektorów? 

Korektor jest praktycznym elementem wyposażenia każdego biura oraz jest niezbędny w domach, w których są dzieci w wieku szkolnym. Do wyboru jest kilka rodzajów korektorów. Które i w jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej?

Korektor w taśmie- tzw. myszka

To jeden z najpopularniejszych korektorów, chętnie używany w biurach i przez uczniów. Cechuje go wygoda użytkowania, gładkość i możliwość pisania od razu po naniesieniu. Działa na bardzo prostych zasadach, wyposażony jest w mechanizm z taśmą, na której znajduje się substancja kryjąca. Istnieje możliwość wymiany wkładu, co obniża koszty użytkowania. 

Jak używać korektora w taśmie? Przyłóż końcówkę do błędnie napisanego tekstu i lekko dociskając przeciągnij. Przeznaczone są one do krycia błędów na wszelkiego rodzaju papierach. Dlatego korektor szkolny w taśmie jest chętnie stosowany przez uczniów, ale i w biurach. 

Jak naprawić korektor w taśmie?

Mają nieskomplikowaną budowę, ale mogą zaskoczyć poluzowaniem taśmy, jej pęknięciem bądź zerwaniem. Można spróbować naprawić tasiemkę przez sklejenie, do czego potrzebny będzie bardzo dobry klej. Opcją jest również odcinanie pasków określonej długości (w zależności od długości tekstu do zakrycia) i przykładanie po prostu na kartkę. Na koniec, jeśli nie da się nic  zrobić, pozostaje wymiana wkładu. Jest to bardzo prosta czynność.

Korektor w płynie- z gąbeczką, z pędzelkiem

Powstają  na bazie rozpuszczalnika, są wygodne w nakładaniu i pomagają ukryć najmniejszy błąd. Są dokładne, dobrze kryją i proste w użyciu, dzięki czemu sprawdzają się w domach i w biurach. Korektor w płynie ma wiele zalet, zwłaszcza że dostępne są pod różną postacią: z gąbeczką, z pędzelkiem, w piórze. 

Ich wadą jest czas schnięcia, dlatego przy wyborze warto sprawdzić, czy wybrany korektor w płynie jest szybkoschnący. Poza tym, czy jest:

    • ekologiczny,

    • bezzapachowy, 

    • nie zawiera szkodliwych substancji,

    • jaki ma okres przydatności.

Korektory w płynie mają okres przydatności kilka lat, najczęściej 2 -3 lata. Natomiast gdy jego konsystencja się zmienia, można dokupić rozpuszczalnik do rozcieńczania, przywracając właściwą, płynną konsystencję. Tym samym przedłużając jego żywotność. 

Korektor w piórze- dokładna korekta

Precyzyjnym rozwiązaniem do poprawy błędów na papierze są korektory w piórze. Cechuje je nowoczesny design, wygoda użytkowania i perfekcja w korekcie błędów. Świetnie sprawdza się jako korektor szkolny oraz w biurze. 

Korektor w piórze działa przez lekkie przyśnięcie końcówki do papieru. Dzięki niemu zamaskowana jest konkretna litera bądź znak. Ma też inne zastosowanie, wykorzystywany jest do wykonywania różnego rodzaju zdobień na papierze. 

Mylenie się jest rzeczą ludzką, dlatego dobry korektor niezbędny jest w każdej firmie i domu! 

Przewiń do góry